JAPOŃSKI LIFTINGUJĄCY MASAŻ TWARZY KOBIDO

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza "Starożytną drogę do Piękna". To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej znanym jako "anma" (w dosłownym tłumaczeniu naciskanie i pocieranie). Importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery.

Większość metod masażu twarzy działa na powierzchni twarzy. Kobido poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy w Japonii, jeśli nie na świecie. Można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.
Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do pracy w różnych aspektach. Tak więc, kiedy ruch jest powolny Klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego. Należy zwrócić uwagę na fakt, że masaż Kobido nigdy nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki czyli szybkie dłonie „latające” nad twarzą Klienta z dużą prędkością odczuwane są na pograniczu bodźca bólowego. Celem japońskiego masażu twarzy i wykonywanych technik jest dokładne i precyzyjne określenie kondycji skóry i pracy na punktach akupresury, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Na przykładzie techniki wibracyjnej, która stosowana jest z szybkim drżeniem rąk i palców i powszechnie stosowana w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz szybkiego uwalniania toksyn z układu chłonnego, masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Zwykle sesja masażu zaczyna się gładkimi i delikatnymi ruchami, które dążą do relaksu Klienta, aby zniwelować napięcia, które są szkodliwe dla kolejnych etapów rozwoju masażu. Kiedy terapeuta uważa, że nadszedł odpowiedni moment, wprowadza elementy masażu karku, aby uruchomić krążenie krwi, które prowadzi do skóry twarzy składniki niezbędne do osiągnięcia poprawy i naprawy tkanki. Dopiero po tych etapach można przejść do najbardziej charakterystycznych i intensywnych technik dla masażu Kobido czyli perkusja, szybkie szczypanie, delikatne pociągnięcia, ugniatanie i głębokie wygładzanie skóry. Wszystkie techniki wykonywane są z wielkim zaangażowaniem terapeuty. Celem wykonywania intensywnych technik jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji. Techniki liftingujące wykonujemy głównie na twarzy, ale mogą być również wykonywane na innych częściach ciała takich jak szyja, dekolt i ramiona.

Masaż Kobido znany jest jako "niechirurgiczny lifting twarzy". Dzięki technikom Kobido można naturalnie i z biegiem czasu:
 • ‣ Zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne
 • ‣ Zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się naszej skóry
 • ‣ Odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni
 • ‣ Stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry
 • ‣ Oczyścić skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry dzięki czemu dodamy jej naturalnego blasku
 • ‣ Zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy
 • ‣ Stymulować produkcję składników skóry – kolagen i elastynę

 • ‣ Reguluje bilans energetyczny całego ciała
 • ‣ Walczy ze stresem
 • ‣ Zapewnia pełny relaks i odprężenie
 • ‣ Zmniejsza efekty bruksizmu
 • ‣ Łagodzi bóle głowy
 • ‣ Unika sztywności twarzy
 • ‣ Zmniejsza problemy z układem pokarmowym
 • ‣ Poprawia wzrok

Proponujemy wykonywać w serii około 4-6 masaży, 2 razy w tygodniu (przez 3 tygodnie).
Czas masażu: 90 minut
Cena masażu: 200-250 zł